• indeks
  • indeks1
  • indeks3

Jak wzbogacić wnętrze

dekorowanie wnętrzaWprowadzając się do nowego miejsca często czujemy się w nim obco i niepewnie. Wydaje nam się, że nie zastąpi ono dawnego miejsca zamieszkania. Nie mamy bowiem z tymi nowymi pomieszczeniami żadnych wspomnień, a pusta przestrzeń zaczyna nas przerażać. Niepotrzebnie. Wiertarka w dłoń i do roboty. Fotografie na ścianach i znane ci meble sprawią, że używając starego powiedzenia, dosłownie poczujesz się jak w domu.

Oryginalne półki

Półki są coraz częściej przeważającym elementem występującym nie tylko w pomieszczeniach domowych, ale także biurowych. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta. Półki pozwalają bowiem zaoszczędzić całą masę miejsca, które zabierają natomiast masywne meblościanki na całą ścianę. Boisz się, że zwykła półka nie wytrzyma nacisku ciężkich przedmiotów, takich jak wielkie tomy ksiąg czy stare trofea? Znów niepotrzebnie się zamartwiasz. Wystarczy dobra wiertarka i solidny materiał, z którego wykonane będą półki i bolce. Zadbaj więc o to, by wiertarka wywierciła odpowiedniej głębokości dziury w ścianie. Ich rozmiar będzie zależał w dużej mierze od tego, co wcześniej zaplanujesz. Nie ma potrzeby wbijania grubszych kołków, jeśli nie planujesz postawić na półkach sporo ważących rzeczy. Z drugiej strony praktycznie będzie właśnie takie rozwiązanie. W takim przypadku za jakiś czas, gdy zmienisz zdanie, nie będziesz zaczynać wszystkiego od początku.

Nastrojowe oświetlenie

Ściany to wspaniałe miejsce do zagospodarowania także dla nastrojowego oświetlenia. Coraz częściej odchodzi się bowiem od żyrandoli zwisających z sufitu. Modne i użyteczne staje się oświetlenie naścienne. Nadaje ono pomieszczeniom niezwykłej aury. Odpowiednio od montażu można zarządzać poszczególnymi elementami. Jeśli chcemy, mogą one oświetlić całe pomieszczenie, innym razem zaświecić tylko w jednym miejscu. W tym przypadku zamontowanie wymaga sprawnej ręki. Wiertarka może być śmiało przekazana elektrykom, którzy założą całość bez fatygowania ciebie. Będzie to ponadto bezpieczniejsze, ponieważ bez uprawnień nie należy zajmować się zagadnieniami związanymi z pracą przy prądzie. Jak się więc okazało zwykła wiertarka może okazać się po przeprowadzce zbawienna. Pozwoli nadać twoim ścianom, a więc w gruncie rzeczy całemu mieszkaniu odpowiedni nastrój i wygląd. Efekt końcowy sprawi, że zapomnisz o swoich wcześniejszych wątpliwościach i tęsknocie za starym miejscem zamieszkania. A więc pamiętaj: nie taka straszna przeprowadzka, jak ją malują. Zamiast zamartwiać się niepotrzebnymi myślami, zacznij planować już wspaniałą parapetówkę. Zaproszeni goście na pewno docenią twoje starania i pochwalą miejsce, które w gruncie rzeczy stworzyłeś ty i twoja wierna wiertarka.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!