• indeks
  • indeks1
  • indeks3

Podawanie i dozowanie materiałów sypkich

 

metalowe śrubyDozowanie granulatów i materiałów sypkich może być wyjątkowo problematyczne, dlatego też w przestrzeni przemysłu nieustannie pojawiają się nowoczesne rozwiązania technologiczne, których celem jest skrócenie czasu produkcyjnego i dopracowanie go w każdym szczególe. Ergonomia i funkcjonalność stała się współcześnie absolutną podstawą działania wszystkich gałęzi przemysłu, trudno się więc dziwić, że jej zasady obowiązują także w przestrzeni produkcji tworzyw sztucznych, wymagających odpowiedniego podejścia i wykorzystania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Kluczem precyzyjnego dozowania jest opracowanie precyzyjnego systemu czuwającego nad ustaleniem jednorodnej gęstości nasypowej. Dzięki nowoczesnym urządzeniom możliwe jest przenoszenie ziaren, proszków, pigmentów, płatków oraz wszystkich tych elementów, które mogą okazać się trudne w precyzyjnym aplikowaniu.

Dozowniki wolumetryczne posiadają prostą konstrukcję, jednak ich obecność w przestrzeni produkcji jest nie do przecenienia, przede wszystkim dlatego, że są niedrogie w eksploatacji i utrzymaniu, a przy tym wyjątkowo nieawaryjne, co jest niezwykle ważne w przemyśle, nastawionym na stałą konkurencję. Trudno wyobrazić sobie dzisiaj działanie zakładów produkcyjnych w trybie charakterystycznym dla działalności sprzed kilkudziesięciu lat zwłaszcza, ze współczesny postęp osiągnął obecnie taki pułap, że jakiekolwiek odstępstwo od reguły jest jednoznaczne z godzeniem się na pokonanie przez konkurencję. Właśnie dlatego przedsiębiorcy wolą inwestować w urządzenia, które nie będą sprawiać większych problemów, zapewniając ciągłość pracy i brak jakichkolwiek zastojów. Bez wątpienia zaletą posiadaną przez dozowniki, na przykład przez popularne ostatnio dozowniki wolumetryczne Simatec, jest ich sterowalność. Dzięki wykorzystaniu złożonych sterowników częstotliwości,maszyny mogą być kontrolowane w sposób automatyczny i zdalnie sterowane, co znacznie przyspiesza etap produkcji. Obecność mechanicznego potencjometru cyfrowego zapewnia kontrolę nad regulacją wydajności podajnika, podobnie zresztą jak jednostajny rytm łopatek masujących. Więcej na temat wspomnianych wcześniej dozowników warto przeczytać na stronie  http://www.emplast.pl/produkty/simatec-dozowaniki-suszarki/simatec-dozowniki.html. Szczególnie wtedy, gdy akurat planujemy zakup i liczymy na solidne, ale jednocześnie atrakcyjne cenowo usługi.

Nowoczesne dozowniki wyposażone są także w niezbędne zabezpieczenia, istotne z perspektywy serwisantów oraz pracowników działających w ich bezpośredniej obecności, dlatego też poszczególne modele mogą posiadać na przykład awaryjne wyłączniki, nie pozwalające na pracę maszyny podczas demontażu ścianki w celach naprawczych. Do czego więc można wykorzystać tego typu elementy? Na przykład do napełniania worków, słoików i torebek, dozowania ziaren, pigmentów, przypraw, chemikaliów, mąki, wapnia oraz wszystkich tych elementów, które wykorzystywane są w przestrzeni przemysłowej, a które trudno byłoby dozować w sposób precyzyjny za pośrednictwem ludzkich rąk.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!