• indeks
  • indeks1
  • indeks3

Przysmaki dla kota – czym żywić pupila

 

Koty z natury są zwierzętami dość wymagającymi. Choć na pozór nic na to nie wskazuje. Czworonogi o których mowa potrafią być bardzo samodzielnie. Warto wspomnieć chociażby o tym, że same dbają o swoją higienę osobistą i zazwyczaj nie ma potrzeby ich kąpać. W odróżnieniu od psów nie muszą być również wyprowadzane na spacery (chociaż coraz częściej właściciele kotów domowych próbują takie elementy do kociego życia wprowadzać). Wydaje się więc, że największą uwagę poświęcamy w przypadku kotów temu, co wsadzamy do miski czworonożnego pupila. Sprawa nie jest prosta, ponieważ na rynku i w sklepach zoologicznych można znaleźć naprawdę wiele różnorodnych karm i przysmaków dla kota. Które z nich są dla pupila najwłaściwsze? Jak wybrać spośród pokarmów o różnych smakach i zapachach? Okazuje się, że wystarczy kierować się kilkoma sprawdzonymi sposobami, by wybrać najlepszą opcję dla siebie i swojego pupila.

Karma mokra dla kota

Nie od dziś wiadomo, że domowe zwierzaki o wiele bardziej lubią tak zwaną karmę mokrą. Wydaje się jednak, że może być to spowodowane czynnikami związanymi z tym, że mogą ją otrzymywać z reguły rzadziej niż karmę suchą. Przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Karma sucha zazwyczaj jest  bowiem o wiele tańsza niż różnego rodzaju saszetki czy puszki zawierające karmę mokrą. Jakby jednak nie było warto co jakiś czas sprawdzić pupilowi radość i kupić mu właśnie karmę mokrą. Ta ostatnia oddziałuje na koty przede wszystkim poprzez zmysł zapachu (który może roznieść się po otwarciu puszki po całym domu). 

Karma sucha dla kota

Na rynku można dzisiaj znaleźć naprawdę szeroki wybór karm dla kocich pupili. Należy dobrze sprawdzać ich skład, ponieważ nierzadko niektóre karmy zwierają o wiele więcej cennych substancji odżywczych dla naszego pupila. Karmę suchą można znaleźć nie tylko w typowym sklepie zoologicznym, ale w zasadzie w każdym markecie, który oferuje także zwykłą żywność. Im większy jest sklep, tym bardziej zróżnicowaną ofertę będzie miał klient oraz jego zwierzak domowy. Warto jednak zaznaczyć, że najlepsze propozycje będzie miał jakby nie było sklep zoologiczny, także ten w internecie. Co więcej, dzięki zamówieniom internetowym można od razu zamówić większą ilość karmy wprost do naszego domu.

Przysmaki dla kota

Na rynku znajduje się bardzo dużo różnorodnych przysmaków dla zwierząt domowych. Także dla kotów, które z reguły uwielbiają różnego rodzaju smakołyki. Najbardziej popularne przysmaki dla kota w ostatnim czasie to różnego rodzaju przekąski o smaku kurczaka czy łososia. Wydaje się, że przysmaki o smaku tego ostatniego koty upodobały sobie – jeśli tak w ogóle można powiedzieć – najbardziej ze wszystkich innych. Warto mieć świadomość tego, że choć koty odznaczają się dużą samodzielnością, w rzeczywistości bardzo doceniają starania swoich właścicieli. Szczególnie wtedy, gdy są to zwierzęta typowo domowe i nie wychodzą z domu bez nadzoru.

Koty kastrowane

Każdy kot po zabiegu kastracji powinien zjadać specjalnie przeznaczoną dla takich zwierząt karmę. Podczas wizyty u weterynarza należy dowiedzieć się, gdzie można otrzymać  taki pokarm oraz wypytać, dlaczego odpowiednia dieta jest dla kociego pupila tak bardzo ważna. Wiele osób popełnia błąd i tego nie robi, a w efekcie końcowym niewiedza może spowodować, że kot zacznie prędzej czy później przyjmując zwykłą karmę dla kotów chorować. Aby zaoszczędzić sobie zmartwień należy więc wcześniej dowiedzieć się podstawowych informacji na ten temat.

Małe koty

Warto pamiętać o tym, że małe koty – zaledwie kilkutygodniowe – z pewnością będą musiały być karmione innym jedzeniem niż dorosłe zwierzaki. Najczęściej małym kotom poleca się karmę mokrą, chociaż nie jest to regułą. Wszystko zależy również w dużej mierze od tego, jaki jest stan zdrowia pupila oraz od tego, czy zwierzak sam może i potrafi jeść. Często do domów trafiają koty, które są bowiem tak małe, że trzeba je jeszcze przez jakiś czas karmić. Warto więc z takim pupilem udać się do weterynarza i sprawdzić, jakie mamy w danej sytuacji rozwiązania. Jeśli mamy taką możliwość, najłatwiej zostawić pupila przy boku matki do czasu, kiedy ten zyska choć odrobinę samodzielności. Wydaje się jednak, że z mniejszymi osobnikami doświadczony właściciel także sobie poradzi – ważne są w tym przypadku oczywiście odpowiednia wiedza oraz umiejętności. Jeśli chodzi o pozyskanie niezbędnych informacji, cenne okazują się strony internetowe o zwierzakach domowych.

Każdy kot powinien dobrze się odżywiać, ponieważ dobrze zbilansowana dieta zapobiega wielu problemom. Między innymi tym, które są związane z kastracją. Warto pamiętać o tym, że kot po wspomnianym zabiegu nie może odżywiać się takim samym pokarmem, co inne zwierzęta. Odpowiednich produktów pokarmowych dla swojego pupila warto szukać na przykład w sklepach zoologicznych zlokalizowanych w internecie. Między innymi pod adresem sklepów internetowych, gdzie znajdują się propozycje nie tylko pokarmów dla kota, ale także dla innych zwierząt domowych, takich jak psy, chomiki czy nawet rybki akwariowe. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!