• indeks
 • indeks1
 • indeks3

Nowoczesne mieszkania deweloperskie

Jeszcze kilka lat temu osoby poszukujące mieszkań deweloperskich skupiały się przede wszystkim na ofertach związanych z rynkiem wtórnym. Dziś ta tendencja stanowczo się zmienia. Coraz częściej w cenie są nowoczesne mieszkania z rynku pierwotnego oferowane przez profesjonalnych i doświadczonych deweloperów. Duża innowacyjność, ciekawe rozwiązania przestrzenne i wyjątkowy standard to elementy, na które w przypadku deweloperskich mieszkań można z pewnością liczyć. W ostatnich latach nowe mieszkania czy nawet całe osiedla powstawały głównie w dużych miastach. Obecnie deweloperzy inwestują również w mniejsze miejscowości oraz osiedla podmiejskie. To właśnie tam uciekają osoby poszukujące własnego miejsca na ziemi. Kupując mieszkanie warto mieć na uwadze kilka kwestii związanych z wyborem nieruchomości mieszkalnej na rynku pierwotnym. Należy skupić się przede wszystkim na standardzie wykończenia oraz oczywiście na lokalizacji.

Lokalizacja mieszkania od dewelopera

Jeszcze kilka lat temu deweloperzy inwestowali w tworzenie nieruchomości mieszkalnych jak najbliżej centrum miasta. To właśnie takie obiekty cieszyły się największym zainteresowaniem. Obecnie rzecz ma się zgoła inaczej. Nabywcy poszukują nieruchomości oddalonych od ścisłego centrum. Niektórzy cenią sobie przede wszystkim mieszkania zlokalizowane całkowicie za miastem, na tak zwanych osiedlach podmiejskich. By sprostać oczekiwaniom potencjalnych klientów, firmy deweloperskie skupiają się zatem na terenach odległych od centrum. Pod wieloma względami tego typu lokalizacje posiadają cenne plusy, o których warto wiedzieć. Do osiedli podmiejskich zazwyczaj prowadzą dobre, szybkie i bezpieczne drogi dojazdowe. Dotarcie do miasta nie zajmuje zatem dużo czasu. Z drugiej strony odległość jest wystarczająca, by zapomnieć o męczącym zgiełku, uciążliwym hałasie i ogromnym ruchu samochodowym. Osiedla podmiejskie sprawdzą się idealnie dla rodzin z dziećmi. Miejskie parki bardzo często nijak mają się do pięknych i rozległych terenów zielonych za miastem. Nie wspominając już o powietrzu, które z pewnością poza centrum jest o wiele bardziej zdrowe i przyjemne. 

Standard mieszkania deweloperskiego

Firmy deweloperskie dbają o zadowolenie klientów, dlatego wszystkie mieszkania tworzone są w oparciu o najnowsze i najbardziej innowacyjne technologie. Wykorzystane rozwiązania z pewnością gwarantują to, co w mieszkaniach jest najważniejsze – bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Warto zwrócić uwagę na standard wykończenia oferowany przez dewelopera. Z reguły można natrafić w tym przypadku na dwa podstawowe pojęcia – mieszkania pod klucz oraz mieszkania w stanie surowym. Te ostatnie – jak sama nazwa niejako wskazuje – oddawane są do użytku bez generalnego wykończenia. Innymi słowy, w lokalach o stanie surowym bardzo często nie mamy podłóg, drzwi wewnętrznych czy płytek na ścianach w łazience. Pod pojęciem mieszkania pod klucz kryje się z kolei zupełnie inna charakterystyka nieruchomości deweloperskiej. W takich mieszkaniach można niemalże od razu zamieszkać. Bardzo często deweloper wykonuje wszystkie prace wykończeniowe, a niekiedy montuje nawet sprzęt sanitarny w łazience. 

Plusy mieszkania pod klucz:

 • oszczędność czasu,
 • możliwość przeprowadzki „od zaraz”,
 • procesem wykończeniowym zajmują się osoby zatrudnione przez dewelopera (to firma deweloperska nadzoruje prace i pilnuje terminów),
 • duża jakość dobranych materiałów.

Minusy mieszkania pod klucz:

 • brak decyzyjności w sprawach związanych z wyborem materiałów wykończeniowych,
 • wyższa cena niż w przypadku mieszkań w stanie surowym.

Plusy mieszkania w stanie surowym:

 • możliwość samodzielnego podjęcia decyzji w sprawie wykorzystywanych materiałów wykończeniowych,
 • cena mieszkania w stanie surowym jest niższa niż cena mieszkania pod klucz,
 • możliwość zatrudnienia wybranego przez siebie fachowca.

Minusy mieszkania w stanie surowym:

 • dłuższy czas przeprowadzki (od momentu zakupu do zakończenia prac wykończeniowych minie trochę czasu),
 • samodzielna kontrola pracowników zatrudnionych przy pracach wykończeniowych,
 • wyższe koszty związane z zakupem materiałów wykończeniowych (deweloper za materiały zapłaci mniej, ponieważ często kupuje je bezpośrednio u producenta, a nie w sklepie czy w hurtowni). 

Rodzaje mieszkań deweloperskich

Firmy deweloperskie realizując swoje projekty stawiają przede wszystkim na różnorodność. W budowanych blokach mieszkalnych zazwyczaj znajdziemy różne lokale mieszkalne. Do najpopularniejszych należą kawalerki, mieszkania dwupokojowe oraz ogromne apartamenty, które także mogą pochwalić się sporym powodzeniem. Coraz częściej mieszkania parterowe posiadają niewielkie ogródki, które mają zrekompensować przyszłym mieszkańcom brak balkonu. Innowacyjne rozwiązania w zakresie planowania przestrzeni sprawiają, że lokale oferowane kupującym zazwyczaj spełniają ich podstawowe wymagania i potrzeby. Warto również wspomnieć, że na osiedlach deweloperskich pojawiają się nie tylko bloki, ale również domy szeregowe czy tak zwane bliźniaki coraz częściej popularne w Polsce i budowane na wzór krajów zachodnich.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!