• indeks
  • indeks1
  • indeks3

Powiększamy małe kuchnie

projekt kuchni z lat 60.Małe mieszkania to zmora wielu ich właścicieli. Owszem, są i tacy, którzy lubią przytulne, niewielkie mieszkanka. Jednak dla większości jest to zło konieczne spowodowane najczęściej niedostatecznymi funduszami na kupno większego M. jeśli już nie ma się innego wyjścia i przed nami stoi perspektywa długich lat mieszkania w ciasnym lokalu to warto zrobić wszystko, aby uczynić je maksymalnie funkcjonalnym i przestronnym przy jednoczesnym zadbaniu o pozytywne wrażenia estetyczne. Myślisz, ze to niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Świerze pomysły na oryginalne i innowacyjne wyposażenie mieszkań naprawdę mogą uczynić cuda. Wystarczy zdobyć pewna wiedzę dotyczącą dekorowania i urządzania wnętrz, aby potem móc wdrożyć je jak najszybciej w życie. Z przeprowadzanych regularnie badań wynika, że właściciele niewielkich mieszkań na pierwszym miejscu stawiają kuchnię jako to pomieszczenie, które powinno być jak najbardziej funkcjonalne i przestronne.

Remont kuchni to zawsze duże i ważne przedsięwzięcie. Przede wszystkim z punktu widzenia tych osób, które lubią bądź muszą spędzać w kuchni dużo czasu. Każdy, kto ma ciasne mieszkanka, a tym samym malutkie kuchnie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak uciążliwe jest w takich miejscach przygotowywanie posiłków. Mały metraż zazwyczaj nie pozwala na zbyt funkcjonalne urządzenie kuchni, przez to nie jest ona całkowicie przystosowana do tego, by w komfortowych warunkach móc w niej pracować. W takich przypadkach często są zbyt niskie blaty, zdecydowanie za mało szafel i szuflad, a te, które już są, z reguły nie mieszczą wystarczającej liczby urządzeń akcesoriów kuchennych. Często tez pojawia się pytanie, w którym miejscu zamontować większe sprzęty gospodarstwa domowego, na przykład zmywarkę. Aby temu wszystkie zaradzić, warto zdecydować się na kuchnie na wymiar. Tego rodzaju rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne, ponieważ stwarza niezwykle dużo nowych rozwiązań. Przede wszystkim, możliwe staje się idealne dopasowanie wymiarów mebli do rozmiarów kuchni. Tym samym, bez przeszkód można wykorzystać wszelkie zakamarki i zaprojektować do ich wymagań szafki, półki itp. Dzięki temu zyskuje się dodatkowa powierzchnię użytkowa, co byłoby niemożliwe w przypadku kuchni, które nie są robione na wymiar. Ostatnimi czasy bardzo popularne są szafki typu cargo. Są to wysokie, mogące dochodzić nawet pod sam sufit, ale jednocześnie wąskie szafki wysuwane w taki sposób jak szuflady, ich innowacyjny projekt sprawia, że zajmują niewiele miejsca, natomiast są bardzo pojemne i umożliwiają łatwy dostęp do każdego ich zakamarka. W ogóle warto postawić na wszelkiego rodzaju szuflady, ponieważ są one zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu niż szafki. Te drugie często sprawiają kłopoty w dostaniu się do ich przepastnych czeluści. Ile to razy ze zdziwieniem odkrywamy po kilku latach, że na samym tyle szafki, gdzieś w rogu, leżał poszukiwany garnek, pokrywka czy talerz? Szuflady sprawiają, że takie problemy nie istnieją. Kuchnie na wymiar przewidują bowiem zaprojektowanie szuflad wąskich, ale długich, krótkich, ale głębokich, szerokich i wszystkich innych, jakie tylko można sobie wymarzyć. A czemu są wygodniejsze od tradycyjnych szafek? Umożliwiają łatwy dostęp do całej ich zawartości. Ponadto kuchnie na wymiar umożliwiają zaprojektowanie mebli od samego początku i czuwanie nad całym procesem związanym z ich wykonaniem. Dzięki temu można nie tylko zadecydować o wyglądzie, kształcie i wszelkiego rodzaju motywach dekoracyjnych, ale nawet o rodzaju prowadnic do szuflad oraz zawiasów szafek. Jest to istotne, ponieważ obecnie dostępne są w sprzedaży innowacyjne prowadnice, które sprawiają, że szuflady samoistnie, cicho domykają się. Podobnie działają nowoczesne zawiasy w przypadku wszystkich drzwiczek szafek.

Kuchnie na wymiar umożliwiają wstawienie do pomieszczenia wielu sprzętów gospodarczych nawet, jeśli jeszcze do niedawna było to całkowicie niewykonalne. Dzięki zyskaniu dodatkowych szafek w postaci cargo lub powieszanych, zabudowanych mebli sięgających sufitu, zyskuje się miejsce na zmywarkę, ekspres do kawy czy kuchenkę mikrofalową. Można na przykład zaprojektować meble w taki sposób, aby mniejsze urządzenia, jak ekspres czy mikrofala, mogły zostać wbudowane w szafki. Dzięki temu zyskuje się por zadane miejsce na bufetach. Nie warto zastawiać ich rozmaitymi sprzętami i akcesoriami, ponieważ w ten sposób traci się jednocześnie powierzchnię do pracy.wymierzanie kuchni na zamówienie

Każdy, kto spędza długie godziny w kuchni przy przygotowywaniu posiłków wie, jak bardzo może to mieć negatywny wpływ na stan zdrowia. Szczególnie, jeśli wysokość blatów nie jest dostosowana do wzrostu człowieka. Najczęstszym problemem w tej kwestii są zbyt niskie blaty, które wymuszają pozycję schylona. Jeśli pracuje się tak kilka godzin każdego dnia to w bardzo szybki sposób można się nabawić nie tylko wad postawy, ale również bolesny dolegliwości związanych z uszkodzeniem kręgosłupa czy naciągnięciem poszczególnych mięśni karku, lub na plechach. Na szczęście, zdecydowanie się na kuchnie na wymiar umożliwia indywidualne dostosowania wysokości szafek do wzrostu ich właścicieli.

Jednak kuchnie na wymiar to nie tylko doskonałe rozwiązanie dla małych kuchni. Świetnie sprawdza się również w przypadku przestronnych pomieszczeń. Jest to bowiem rozwiązanie, dzięki któremu każda kuchnia staje się nie tylko funkcjonalna i wygodna, ale również zyskuje indywidualny charakter, jest całkowicie zgodna z gustami właścicieli mieszkania. W związku z tym, jeśli jest się szczęśliwym posiadaczem dużej kuchni i planuje się jej remont, warto także pomyśleć o meblach robionych na zamówienie. W ten sposób kuchnia ma szanse stać się jeszcze bardziej praktyczna i zapewnić maksymalnie najwyższy poziom komfortu. Jeśli ma się odpowiednie możliwości metrażowe, można zadbać o duży stół, przy którym mogliby spotykać się wszyscy członkowie rodziny. Kuchnia stanowi bowiem w wielu domach ich serce. Warto sprawić, by było to miejsce nie tylko zwykłego spożywania posiłków, ale również spotkań i rozmów, które by się przy nich odbywały.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!